bronca 2014.
Hrvatski olimpijski odbor Maistra - Rovinj - Vrsar Hotel I Coca Cola Janaf INA Grad Rovinj QuoVadis Gala Mikasa Poliklinika Profozic Grad Zagreb
NOVOSTI

OK Gorica i dalje nezaustavljiva
Pobjedom pred svojom publikom od 3:0 (26:24, 25:19, 26:24) protiv perspektivne momčadi OK Croatije, Goričani su nastavili pohod prema osvajanju 2. nacionalne odbojkaške lige – centar.

U nedjelju, 12. veljače u goste vodećoj i neporaženoj momčadi 2. nacionalne odbojkaške lige – centar OK Gorici stigli su nedavno okrunjeni juniorski viceprvaci Hrvatske, odbojkaši OK Croatije. Momčad je to koja je u finalu juniorskog PH namučila zagrebačku Mladost te u čijim redovima igra nekolicina mladih reprezentativaca Hrvatske. Gosti su svakako zaslužili puni respekt i koncentriranu igru domaćina od samog početka. Domaći trener Ivan Šulc na raspolaganju je imao sve igrače osim Damjana Šprema, a svoj debi za OK Goricu ostvario je Ivan Vrpoljac i pokazao kako se na njega može ozbiljno računati u nastavku prvenstva.

Goričani su krenuli u standardnoj postavi. Kapetan Jurica Skorin bio je na poziciji korektora, tehničara je igrao Luka Humski, srednji blokeri bili su Vedran Vukić i Filip Dumbović, primače su igrali Mateej Bičvić i Dario Rukavina, a na poziciji libera igrao je Domagoj Burčul.

Utakmicu bolje otvaraju gosti, koji s raznovrsnim napadima osvajaju nekoliko uzastopnih poena. Njihovu seriju prekida Rukavina s par uspješnih napada, a u nastavku Skorin i Vukić blokom zaustavljaju mlade odbojkaše Croatije. Do tehničkog time-outa ipak prvi dolaze gosti. Kratki predah bolje su iskoristili Goričani, koji u nastavak seta ulaze koncentriraniji te se dobrim servisima Humskog i Dumbovića, a kasnije i uspješnim napadima Skorina i Bičvića, potpuno rezultatski približavaju gostima. Kraj prvog seta bio je i dvoboj trenera koji su na svaki poen protivničke ekipe time-outovima pokušali izbaciti suprotnu stranu iz ritma. Impresionirala je mirnoća i staloženost domaćina u tako napetoj situaciji. Iako razina igre Goričana nije bila na nivou, jednostavnim rješenjima u napadu i koncentriranom igrom u obrani uspjeli su preokrenuti rezultat u svoju korist i osvojiti prvi set.

Više pročitajte ovdje

Napeta završnica prvog seta potpuno je razbudila Goričane koji u drugi set ulaze kvalitetnije i motiviranije. Humski je u ovoj utakmici malo rasteretio kapetana Skorina napadačkih akcija, pa su Bičvić, Rukavina i Dumbović dobili više prilika u napadu. Takva raspodjela lopti kao da je zbunila goste, pa su gorički napadači imali dosta čistih prilika u napadu, od kojih su većinu i realizirali. Ponovno su efikasni u bloku bili Vukić i Skorin, a odličan je u obrani i na prijemu bio libero Burčul. Pred kraj seta u igru su ušli Snježan Prevolnik, Josip Huljev i Ivan Vrpoljac, koji dobrim servisima zadaju puno problema protivničkoj momčadi. Mladi odbojkaši Croatije nisu mogli previše toga napraviti u drugom setu, a konačna razlika mogla je biti i veća da nije bilo četiri promašena servisa kod domaćina.

U trećem setu domaćini nastavljaju s igrom iz prethodnog seta, nezaustavljivi su u napadu Skorin, Bičvić, Rukavina i Dumbović. Goričani se brzo rezultatski odvajaju i to daje priliku treneru Šulcu da u igru uvede Vrpoljca koji dobro reagira na bloku. U nastavku ulazi i Trpimir Burčul kojemu je ovo bila oproštajna utakmica. On zbog posla više neće moći dolaziti u Goricu, a u klubu se potajno nadaju kako će slijediti primjer nekih majstora borilačkih vještina i imati nekoliko oproštajnih utakmica. Pred kraj seta došlo je do opuštanja u domaćim redovima i serijom dobrih gostujućih servisa, situacija se nepotrebno zakomplicirala. Trener Šulc je time-outovima i izmjenama uspio prekinuti ritam gostujuće igre i na kraju domaćini slave zahvaljujući iskustvu.

Trener Šulc, ovako je vidio utakmicu: "Znali smo od početka da nam danas neće biti lako. Iako je OK Croatia mlada momčad, već sad pokazuju kvalitetu i vjerujem da će za par godina neki od njihovih igrača biti sinonimi za mušku odbojku u Hrvatskoj. No, imamo i mi u klubu igrača visokih vrijednosti, vidjelo se to i danas kada smo u relativno gustim završnicama izašli kao pobjednici. U takvim situacijama smo pokazali koliko vrijedimo, iako osobno smatram da smo trenutno na 65% mogućnosti. Vjerujem da ćemo dizati formu prema kraju prvenstva jer imamo cilj osvojiti ovu ligu, a onda dati sve od sebe u kvalifikacijama za Prvu ligu. I za kraj bih se u ime igrača i Uprave kluba zahvalio Trpimiru Burčulu na angažmanu u klubu. Njemu je danas vjerojatno bila zadnja utakmica za OK Goricu. Čovjek je primjer polivalentnog igrača, stvarno nas je spašavao nebrojeno puta. Želimo mu sreću i zdravlje na novom radnom mjestu. A u naš klub je uvijek dobrodošao."